'GERİ DÖNÜŞÜMDEN İYİLİĞE'


2.03.2019 12:13:00 Tarihinde Eklenmiştir.

“Düzce Bu Dönüşümde İyilik Var” sloganıyla yola çıkılan programın ilk bölümü; Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen sergi ile başladı.

Programın ikinci bölümünde ise katılımcıları bilgilendirmek adına konferans düzenlendi. Konferans bölümünde firma yetkilimiz sayın Murat ASLANHAN “Geri Dönüşümün Önemi” üstbaşlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

Murat Aslanhan sunumunda geri dönüşümün önemini vurguladı. Geri dönüşüm uygulamasının; çevre, sağlık ve ekonomik bakımdan önemli katkılar sağladığına işaret eden Aslanhan, bu alanın dünyada olduğu gibi, ülkemizde de yeni yeni gelişmeye başlayan bir sektör olduğunu ifade etti. . Artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamada doğal kaynakların yeterli olmayacağını ve geri dönüşümün her alanda uygulanması gerektiğini belirten Murat Aslanhan, Düzce’nin su toplama havzası olmasından dolayı geri dönüşüme gelen ürünlerin yıkanmış olarak geldiğini söyleyerek, Düzce’deki geri dönüşüm fabrikasının hiçbir atık madde oluşturmadığını sözlerine ekledi.

Nazik davetlerinden ötürü başta Düzce Üniversitesi rektörü sayın Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR hanımefendiye, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serap BAYRAM, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Zeynep Seda ÇAVUŞ hanımefendilere ve programın düzenlenmesinde büyük katkıları olan sayın Öğr. Gör. Yağmur BAŞARAN hanımefendiye şükranlarımızı sunuyoruz.